RefundacjaZasady zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 17.12.2004r. Zawiera ono szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokość udziału własnego Świadczeniobiorcy, kryteriów ich przyznawania oraz okresów ich użytkowania.
wykaz przedmiotów ortopedycznych ( PDF)
wykaz środków pomoczniczych ( PDF)
ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE BĘDĄCE PRZEDMIOTAMI ORTOPEDYCZNYMI I ŚRODKI POMOCNICZE (Z WYŁĄCZENIEM ŚRODKÓW POMOCNICZYCH PRZYSŁUGUJĄCYCH COMIESIĘCZNIE) ( PDF)
ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W ŚRODKI POMOCNICZE PRZYSŁUGUJĄCE COMIESIĘCZNIE (PDF)

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?
* Udaj się do lekarza po zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Uwaga! Lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zlecenie tylko na niektóre przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze (sprawdź na naszej stronie - kody i limity).
* Potwierdź zlecenie do realizacji w oddziale NFZ w Opolu.
* Przyjdź do NAS i zrealizuj zlecenie lub staraj się o zwiększenie środków na zalecony przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy poprzez dofinansowanie z PCPR lub MOPS.

Dofinansowania PCPR/MOPS
Jeżeli masz problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu przeciwodleżynowego to zwróć się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak uzyskać dofinansowanie z PCPR-u lub MOPS-u?
Dofinansowanie do kosztów zakupu środków pomocniczych refundowanych przez NFZ
Jeśli środek pomocniczy został już odebrany, a udział własny zapłacony, możesz starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego w wysokości:
100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany środek pomocniczy) oraz
150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany środek pomocniczy (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć poniżej wymienione dokumenty:
• Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ.
• Fakturę na odebrany środek pomocniczy (faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ)
• Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
• Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
• Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (dostępne w każdym PCPR/MOPS).
• Numer NIP.

Jeśli masz zlecenie z NFZ i jeszcze go nie zrealizowałeś, to możesz starć się o dofinansowanie w wysokości:
• 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany środek pomocniczy);
• 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany środek pomocniczy (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);

Starając się o dofinansowanie PCPR/MOPS należy złożyć poniżej wymienione dokumenty:
• Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ
• Zgłoś się do firmy All – Med po fakturę pro forma na sprzęt przeciwodleżynowy (faktura pro forma stanowi wycenę i musi zawierać informację o wysokości udziału własnego oraz wartości refundacji NFZ)
• Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
• Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności
• Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (dostępne w każdym PCPR/MOPS).

JEŻELI NIE MOŻESZ PORADZIĆ SOBIE Z FORMALNOŚCIAMI TO ZADZWOŃ DO NAS

Andrzej Stępień
tel. +48 602 737 411
andrzej.stepień@ALL-MED

Janusz Ryttel
tel. +48 502 278 435
janusz.ryttel@ALL-MED

Biuro
48 (22) 751 20 34
masz_biuro@pro.onet.pl

Kompresory ABAC
Michael Mazurewicz
Tel. +48 796853042
dealer-masz.warszawa@abacpolska.pl